Marrëveshja e madhe Higuain- Milan

Gonzalo Higuain ende nuk dëshiron të lëvizë në kredi dhe po kërkon 9 milion euro në sezon, duke ngadalësuar një lëvizje në Milano, përcjell ORAinfo. 30-vjeçari duket i gatshëm të konfirmojë një kalim në San Siro dje pasi Juventusi dhe Rossonerët arritën një marrëveshje prej 54 milionë eurosh, gjë që do të shihte gjithashtu mbrojtësit Leonardo Bonucci dhe Mattia Caldara të lëviznin në drejtime të kundërta. Megjithatë, mediat italiane raportojnë gjerësisht se avancimi i Argjentinës është i pakënaqur me dy aspekte të marrëveshjes. Së pari, ai është i bindur se…

Lexo më shumë..

Ëndrra (e pamundur e Interit) është… Luka Modric

Seria A po e tërheq atë. Ajo është gjithmonë kapriçioze (me më shumë investime në merkaton e kësaj vere), pas Premier League. Ardhja e Cristiano Ronaldos e ka vënë Juventusin përsëri, në samitin e klubeve të Europës, që kanë shpenzuar miliona euro për përforcime. Mirëpo, edhe klubet e tjera italiane nuk duan të mbeten pas në këtë drejtim. Fjala vjen, Interi, që ka punësuar, ndër të tjerë, Vrsaljko dhe Nainggolan, ndërsa kishte në gjirin e vet lojtarë të nivelit të lartë, të tilla si Mauro Icardi, Iván Perisic apo Miranda,…

Lexo më shumë..

NBA, LeBron kualifikon Cavaliers, shkëlqen Harden fiton Houston

LeBron James kualifikon Cleveland Cavaliers në gjysmëfinalet e Konferencës së Lindjes. Mbreti James ishte thjeshtë i jashtëzakonshëm në përballjen e 7-të të serisë ndaj Indiana Pacers duke koleksionuar 45 pikë 7 asiste dhe 9 rikuperime për të udhëhequr Cavaliers drejt një fitoreje me peshë me shifrat 105-101 që i dha avantazhin 4-3 dhe njëkohësisht i mundësoi kualifikimin në raundin tjetër të play-offit Cleveland-it. Indiana u përpoq të bënte diçka në Quicken Loans vendasit e kishin ndeshjen nën kontroll që nga minuta e parë e deri në rënien e sirenës përfundimtare.…

Lexo më shumë..

Bajerni me mungesa të mëdha kundër Realit

Të martën në mbrëmje do të përcaktohet skuadra e parë finaliste në UEFA Champions League. Pas humbjes 2-1 në ndeshjen e parë të zhvilluar në “Allianz Arena” të besuarit e Jupp Heynckes do të synojnë përmbysjen e madhe ndaj Reali Madridit. Praktikisht duket një mision i pamundur pasi Bajerni edhe në këtë ndeshje vjen me mungesa të mëdha. Vidal, Robben, Neuer, Coman dhe Boateng janë 5 lojtarët e formacionin titullar që për shkaqe dëmtimesh do të mungojnë në “Santiago Bernabeu”. I vetmi lajm i mirë për bavarezët është rikthimi i…

Lexo më shumë..

Barcelona shpallet kampion i La Ligas

Barcelona matematikisht është kampion i La Ligas në Spanjë. Klubi katalunas mposhti me rezultat 2-4, Deportivo La Corunan për t’u shpallur kampion i Spanjës disa javë pa përfunduar kampionati. Një gol nga Coutinho (8’) dhe tre nga Messi (38’, 82’ dhe 85’) i dhuruan fitoren Barcelonës. Ndërsa për Deportivon shënuan Perez (40’) dhe Colak (64’). Ky është titulli i 25 i La Ligas për Bacelonën dhe i 7 në 10 vjetët e fundit

Lexo më shumë..

BASKETBOLLNBA, kualifikohen Warriors dhe 76ers, Bostoni merr kryesimin ndaj Bucks

Golden State Warriors fitojnë 99-91 ndeshjen e pestë të Serisë ndaj San Antonio Spurs dhe kualifikohen në gjysmëfinale të Konferencës së Perëndimit me rezultatin e përgjithshëm 4-1. Për skuadrën teksane rezultoi e pamjaftueshme paraqitja e LaMarcus Aldrige, që shënoi 30 pikë dhe rikuperoi plot 12 topa, ndërsa Warriors treguar se mbeten një skuadër e fortë edhe pa Stephen Curry-n (është i dëmtuar në gju). Me Kevin Durant dhe Klay Thompson, që realizuan 24 dhe 24 pikë, Golden State mbetet pretendent kryesor në Perëndim. Mbyllin llogaritë me Miami Heat në Lindje…

Lexo më shumë..

Formacionet e mundshme, Bayern Munich – Real Madrid

Jupp Heynckes me djelmoshat e tij do të jenë përballë kampionëve aktual të Ligës së Kampionëve, Real Madridit. Dy klube me histori të madhe do të luajë në Allianz Arena në një ndeshje që pritet të jetë madhështore. Real Madridi ka në skuadër shënuesin më të mirë dhe mbretin e kësaj garë, Cristiano Ronaldon, i cili ka shënuar në çdo ndeshje deri më tani në këtë garë. Në anën tjetër është Robert Lewandowski që po ashtu në vitet e fundit ka lënë gjurmë në të gjitha garat. Gjermanët pothuajse janë…

Lexo më shumë..

Të gjithë myslimanët e duan Salahin, shikojeni çfarë dhurate i bëri nënkryetari i Mekës atij

Yllit musliman të Liverpoolit, Mohamed Salah, iu është ofruar një parcelë tokë në qytetin e shenjtë të Mekës, si shpërblim për lojën e tij të mrekullueshme. Nënkryetari i Mekes, Fahad Al Rooqi tha se do t’ia ofroj një shpërblim të tillë egjiptianit, duke thënë se janë disa mënyra se si ai mund ta shfrytëzoj tokën. “E gjitha varet nga lojtari dhe nga rregullativat. Në rast se puna ia lejon të posedoj tokë në Meke, ai mund ta mbajë. Ai poashtu mund të ndërtoj xhami aty, apo të hapë fondacion bamirësie,…

Lexo më shumë..

Ford Mustang shpallet sërish si makina sportive më e shitur në botë (Foto)

Ky është një het-trik nga prodhuesi amerikan Ford Për vitin e tretë me radhë, Ford Mustang merr kurorën si vetura sportive më e shitur në botë.   Prodhuesi ka dërguar 125,809 Mustang në shtëpi të klientëve, që jetojnë në 146 shtete të ndryshme. Sipas statistikave, rreth 80 mijë janë shpërndarë në Shtete e Bashkuara, teksa të tjerat janë eksportuar në Evropë dhe Azi. “Bota po bie në dashuri me Mustang, që ka disajnin dhe përformancën amerikane”, ka thënë Erich Merkle, që është analist i shitjeve në Ford. Kjo veturë është…

Lexo më shumë..

Pothuajse çdo gjë e mbyllur, De Ge lojtari i ri i Realit

Siaps Don Balon, Reali i Madridit dhe David de Gean kanë mbyllur me sukses marrveshjen për trasnferimin në Bernabeo. Sipas po të njëjtit burim De Gea do t’i bashkohet klubit madrilen nga sezoni i ardhshëm, të cilët do të paguajnë rreth 100 milionë euro për portierin spanjoll. Jorge Mendes i cili është dhe agjenti i lojtarit ka kaluar javë duke negociuar një marrëveshje me “Djajtë e kuq” për rivonim teksa De Gea kërkoi pagë të njëjtë me Sanchezin, kërkesë kjo që u refuzua.

Lexo më shumë..